Jdi na obsah Jdi na menu
 


pilates

28. 7. 2008
PRAKTICKÁ DOPORUČENÍ:
CO NA SEBE
Na lekce PIlates si oblečte pohodlný oděv, který vás nikde nestahuje a ve kterém se můžete protahovat. Cvičí se bosky na podložkách, proto nepotřebuje žádné botičky.
Pilates
 
LEKTOŘI TANCE:

Evička Pr

Kateřina K

Katka Z
 
SOUVISEJÍCI ODKAZY:
PILATES

Pilates je cvičení typu Body and Mind. Což znamená, že vyžaduje vaši plnou koncentraci, ale na oplátku přináší fantastické výsledky. Pod správným vedením můžete za minimální čas dosáhnout maximálních výsledků a není přitom nutné trávit hodiny cvičením.

Tato metoda se zrodila hlavě Josepha Pilata, který se sám z neduživého dítěte vypracoval na sportovce. Trénoval tanečníky, sportovce, herce i zpěváky. Tuto metodu používaly hvězdy jako Martha Graham, Katharine Hepburn, Sir Laurence Olivier, Gregory Peck nebo například Madonna. V dnešní době je nedílnou součástí přípravy tanečníků a sportovců, kteří díky ní vyrovnávají jednostrannou zátěž svého organismu. Perličkou je, že Brad Pitt připravoval své tělo na roli ve filmu Trója právě převážně metodou Pilates.

Joseph Pilates vyvinul systém cvičení, který vychází ze vztahu mysli a těla a je na něm komplexně vybudován. Kombinuje starobylou moudrost (jóga, taiči, tréninkové techniky antických Řeků) se současnými znalostmi. Tento systém je sestaven s cílem obnovit zdravé držení těla a vytvořit nové pohybové návyky, které umožní volný pohyb bez nadměrného svalového napětí. Charakteristický je důraz na přesnost provedení jednotlivých dílčích pohybů každého cviku.

„Pilates“ je metoda vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku. Je opravdu vhodná pro každého, jelikož má rehabilitační účinky.

NAŠE LEKTORKY

Eva Procházková
- studuje Pilates Academy Renaty Sabongui, která má jako jediná v ČR ochrannou známku na metodu Pilates a pořádá jako jediná rekvalifikační studium "Instruktor pohybové metody Pilates"
- v červnu absolvovala workshop v rozsahu 12hodin s jedním ze tří dodnes žijících přímých žáků Josepha Pilata - Ronem Fletcherem. Ron předává pilates metodu s citem pro detail a dokonalé provedení. Sám ji rozšířil o práci s ručníkem, tzv. Towelwork. Jeho asistentkou na workshopu byla Kyria Sabin.

Katka Kaňková
- má licenci Fitness instructor basic u Evy Blahušové a u ní si také dělala diplom Pilates 1.
 Pilates je cvičení techniku vynalezl Joseph Pilates, německý Národní, kteří, když byl zatčen ve Francii během první světové války za to, že nepřítel cizinec, vynalezl nízký odpor typ cvičení, který byl později ražený po něm, pilates. Joseph Pilates First used springs from beds to make the first machine for Pilates. Joseph Pilates První použitých pramenů z postele, aby se první stroj na pilates. He alter moved to The United States and opened his own Studio. On změnit přestěhoval do Spojených států a otevřel vlastní studio. Ever since then Pilates was on its uphill climb, and now there are a variety of Pilates videos that teach you at home rather than at a studio. Od té doby, pak pilates byl na jeho stoupání do kopce, a nyní tam jsou různé Pilates videa, která vás naučí doma, spíše než na studia.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář